Basketbol ve Bize Öğrettikleri

Burada basketbolu ve bize öğrettiklerini gözlemleyeceğiz…

***TayfunGozunden***

ING Basketbol Ligi – 21. Hafta Program – Yayın Akışı -Öne Çıkan Maçlar

Merhaba;

ING Basketbol Süper Ligi hafta arası oynanan 20. hafta maçlarından sonra ara vermeden 21. hafta maçları ile devam ediyor… Haftanın programı ve yayın akışı şöyle;

29 Şubat Cumartesi

13.00 | Bahçeşehir Koleji – Darüşşafaka Tekfen / (Tivibu Spor 2)

15.15 | Galatasaray Doğa Sigorta – Tofaş / (Tivibu Spor 2 + TRT Spor)

17.30 | Frutti Extra Bursaspor – Tek Süt Bandırma / (Tivibu Spor 2)

01 Mart Pazar

13.00 | SigortamNet İTÜ – Anadolu Efes / (Tivibu Spor 2 + TRT Spor)

15.15 | Türk Telekom – PınarKarşıyaka / (TivibuSpor 2)

15.15 | Gaziantep Basketbol – OGM Ormanspor / (Tivibu Spor 3)

17.30 | Meksa Yatırım Afyon Belediye – Fenerbahçe Beko / (Tivibu Spor 2)

20.00 | Arel Üniversitesi Büyükçekmece – Beşiktaş Sompo Sigorta / (Tivibu Spor 2)

21. hafta maçlarına baktığım zaman sizin için 3 maçı ön plana çıkartmak istiyorum….

Galatasaray Doğa Sigorta – Tofaş

Çarşamba günü Ataşehir’de Fenerbahçe Beko karşısında çok önemli bir galibiyet alan Ertuğrul Erdoğan ve takımı bu defa Sinan Erdem’de ligin önemli takımlarından Tofaş’ı konuk ediyor.

Her iki temsilcimizde 7Days Eurocup’ta mücadele ediyorlar. Tofaş grubundan çıkmayı garantiledi. Galatasaray DS ise son maç öncesi umudunu sürdürüyor. Solgar Vitamin Türkiye Kupası ve hafta arası oynanan lig maçında gözlemlediğim kadarıyla Tofaş’ta hafif bir form düşüklüğü göze çarpıyor. Kupada bu salonda oynanan maçta Galatasaray DS kazanmıştı.

Tofaş’ta önemli kozlar yine Devin Williams, Sammy Mejia, Mat Lojeski ve Tarık Phillip…. Berkan Durmaz , Barış Ermiş ve Muhsin Yaşar’ın katkıları da önemli olacak.

Galatasaray Doğa Sigorta’da ise üstün formu ile Zach Auguste, Aaron Harrison ve Tai Webster kilit oyuncular 0lmaya aday. Sakatlıktan dönen Yiğit Arslan ve Can Korkmaz’ın katkıları maç kazandırabilecek detaylar olabilir.

Ligde 4. sıra ve doğal olarak saha avantajı için savaşan iki ekibin mücadelesi ilginç olacaktır. Kaçırmayın derim… (Yayın: Tivibu Spor 2 ve TRT Spor)

Türk Telekom – Pınar Karşıyaka

Evet, buyurun bakalım bir kupa maçı rövanşı niteliğinde bir maç daha. Kupa da Ankara’da aynı salonda galip gelen Türk Telekom bu defa da Playoff sıralamasında iyi bir yer kapmak için maça çıkıyor.

Ligde olası bir 1. sırayı kovalamak isteyen Pınar Karşıyaka bu maçı kesin kazanmak istiyor. En büyük kozları da Tony Crocker, Tony Taylor ve Amath M’Baye olacak. Takım oyunu oynayarak eşit skor dağılımı yapan takımda Semih Erden, Metecan Birsen ve Onuralp Bitim’in katkıları da önemli olacaktır.

Türk Telekom’da ise kupa maçındaki gibi içeriyi iyi savunup sonra içerden ve dışardan yüzdeli oynamak ana strateji olacaktır. Aynı planı Darüşşafaka Tekfen deplasmanında uygulayıp başarılı olmuşlardı.

Bu anlamda da Moustapha Fall, Kyle Wiltjer, Nick Johson ve Terrence Campbell kilit oyuncular. Muhammed Baygül’ün vereceği ek katkı çok değerli olur…

Son derece çekişmeli ve zevkli bir maç olmasını bekliyorum ben… (Yayın: Tivibu Spor 2)

Meksa Yatırım Afyon Belediye – Fenerbahçe Beko

Bu sezon inişli çıkışlı (maalesef daha çok inişli) bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko Afyon deplasmanında. Bu maça gelirken Valencia deplasmanından yorgun ama galibiyet ile dönüyor olacaklar. Maça fiziksel ve mental yorgunluk anlamında bu nasıl yansır göreceğiz.

Fenerbahçe Beko’da yabancı sınırlamasına göre kadro için seçilecek oyuncular önemli olacak. Haftaya Eurolegue’de çift maç haftası olduğu için bazı oyuncuları koç dinlendirmek isteyebilir. Bu maçta Fenerbahçe Beko adına Melih, Ali Muhammed, Ahmet ve Berkay önemli süreler alacaktır. Onların katkıları maçı kolaylaştırabilir. Lauvergne’ın oynayacağını düşünüyorum, bu maç onun adına da iyi bir çıkış maçı olabilir.

M.Y. Afyon Belediye’de ise Gregor Hrovat ve Beşiktaş Sompo Sigorta potalarına 48 sayı yollayan küçük dev adam Jordon Crawford en önemli kozlar. Yine uzun oyuncu Talib Zanna ve çalışkanlığını çok beğendiğim Erdi Gülarslan’da fark yaratabilirler.

Güzel maç olacağını düşünüyorum… (Yayın: Tivibu Spor 2)

Evet, 21. hafta maç ve yayın programı ile öne çıkan maçlar bu şekilde..

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere….

  • Leave a Comment