Basketbol ve Bize Öğrettikleri

Burada basketbolu ve bize öğrettiklerini gözlemleyeceğiz…

***TayfunGozunden***

TAHİNCİOĞLU BSL PLAYOFF 1. TUR İLK MAÇLARI SONRASI DEĞERLENDİRMELER (25.05.2019)

Merhaba;

Tahincioğlu GaziantepBasketbol Super Ligi Playoff 1. tur eşleşmelerindeki ilk maçlar sonunda maçları kısaca değerlendirmek istiyorum…🧐🧐🧐

Buyurun bakalım ⤵️

Galatasaray Doğa Sigorta – Gaziantep Basketbol

Galatasaray kendi sahasındaki ilk maçta farklı oyuncularıyla bulduğu dengeli skor dağılımı ile rakibi çaresiz bırakarak maçı kazanmasını bildi. 5 oyuncu çift haneli sayı üretti, Can 9 sayı, Harrison 7 sayı attı. Auguste tam 17 ribaunt çekti…!!

Gaziantep ise sanırım bu kadar iyi bir Galatasaray bulmayı beklemiyordu. Mckissic, Jelovac, Jekiri dışında skor ve oyun anlamında direnebilen oyuncuları olmadı. Özellikle Can Öğüt ve Vasiliauskas’tan daha fazla katkı beklerdim ben şahsen…!!

Anadolu Efes – Banvit Basketbol

Euroleague yılgını ve moralsizi Efes belki de beklendiği gibi zorlandı. ilk yarı özellikle büyük sıkıntı yaşadılar. Ama 3. çeyrekte toparlandılar ve maçı kazanmayı bildiler. Micic sayıdan ziyade yaptığı 7 asist ve Moerman ile Dunston oyunu harikaydı…!!

Banvit ise çok iyi oynadı ve güzel direndi. Efes in tecrübesine ve kaliteli kadrosuna özellikle 4. periyotta direnemediler. Yakıtları sanki yetmedi…!! Morgan, Shelton ve Şeymuz etkili oynadılar ama Tolga Geçim daha etkili olmalıydı. Onun tarzına uygun bir maçtı bence…

Not: Alex Perez’in 6 asistine parantez açıp övmek isterim bu arada….(alkış)

Tofaş – Beşiktaş Sompo Japon

Aslında Tofas maçı ilk devrede koparamadı. Sanki takımda bir ritim bozukluğu var gibiydi ama 3. çeyrekten itibaren işi bitirdiler ve 4. çeyrekte farkı açıp fişi çektiler…

4 oyuncu çift hane sayı ürettiler ve aralarında Kadji yok (inanılmaz değil mi?) Etkili oyuncu ve MVP Sammy Mejiha idi. (28 sayı, 7 ribaunt, 4 asist) Bir notta Barış Ermiş’e… 7 sayı ve tam 10 asist.. (alkış…)

Beşiktaş tarafı ise birazda faul probleminden olsa gerek 3. çeyrek sonunda teslim bayrağı çekip aktif dinlenmeye geçip ikinci maçı beklemeye başladı… (doğru strateji)

Alexander, Gibson ve Benzing çift hane yaptılar…(olması gereken bu zaten ama olsun)

2 kişiye parantez açmadan olmaz;

  • Kenan @kenanspahi ( 7 sayı tam 7 asist) (alkış…)
  • Samet Geyik ( 2 sayı ve 8 ribaunt) BJK tam manasıyla ribaunt KITLIĞI çektiği maçta çok önemli katkı idi…(bravoooo)

Fenerbahçe Beko – Türk Telekom

Euroleague gazisi Fenerbahçe oldukça zorlandı bu maçta hatta bir süre dağıldı gitti bile diyebiliriz. 2. çeyrekte bir ara 20 sayı geriye düştüler ama sonra akıllıca faul alarak çizgiye gidip oradan sayı ürettiler. Maçtan bu sayede kopmadılar!

3. çeyrek sonunda farkı 2 sayıya indirdiler ve 4. çeyrekte öne geçip maçı kazanabildiler. 4 oyuncu çift hane skor ürettiler. Kostas, Marco, Kalina ve Melih..(alkış) Kalina ve Marco’nun ribaunt katkısı önemliydi…. (daha da alkış)

Burada Melli ye parantez hem de önemli bir parantez açmak gerekiyor. Uzunların olmadığı bir dönemde Ahmet te kötü bir performans sergilerken gösterdiği direnç takdire şayandı… (8 sayı 11 ribaunt 2 asist) Bravoooo!!!

Telekom ise, biraz kendi kendini imha etti desek yeridir. Özellikle Kenny Gabriel in smaç sonrası tribünleri germesi momentumu kendi aleyhlerine çevirdi. Tribünleri de oyuna soktu. Soğukkanlı kalabilselerdi maçı rahat kazanabilirlerdi. Stimac ve Landersberg çift hane skor yaptılar !!

Burada ayrı parantez Kaya Peker’e… Son derece sert oynayıp kötü fauller yaptı (Futboldaki stoperler gibi formadan çekti, diz çıkarıp, çelme takmalar bile yaptı.. Hoş değildi!!) Ama allahı var özellikle ilk yarıda beklenmedik derecede etkili oynadı(9 sa 5 rb)

2. maçlar bugün oynanacak Gaziantep Basketbol – Galatasaray DS ve Banvit Basketbol – Anadolu Efes maçları ile başlıyor… Bakalım neler olarak…!!

Güzel ve kaliteli basketbol izlemek dileğiyle

💯

Selamlar;

Tayfun K.

  • Leave a Comment